+48 518337507
Kancelaria adwokacka
Adwokat / Adwokat Kościelny
Adwokat kościelny Martyna Pereta

Współpraca

Maciej Miłosz radca prawny, absolwent studiów MBA, sędzia Trybunału Stanu (2015 – 2019), członek Państwowej Komisji Wyborczej (od 2020), doktorant na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.
czytaj więcej...
Iwona Długoszewska-Kruk – adwokat, doktor nauk prawnych w dyscyplinie: prawo. Absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.
czytaj więcej...

Adwokat kościelny Martyna Pereta współpracuje z:

Adwokatem Maciejem Miłoszem

Maciej_Mi__oszMaciej Miłosz – adwokat/radca prawny, absolwent studiów MBA, sędzia Trybunału Stanu, przewodniczący rady nadzorczej Huty Stalowa Wola S.A. w Stalowej Woli, doktorant na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. Aktualnie prowadzi własną kancelarię adwokacką w Lublinie i Stalowej Woli świadcząc pomoc prawną dla spółek kapitałowych w Lublinie, Warszawie i Stalowej Woli. Jako prawnik procesowy i korporacyjny specjalizuje się w świadczeniu stałej obsługi prawnej dla przedsiębiorstw (w szczególności branży usługowej, maszynowej, metalowej, budowlanej i energetycznej), prawie cywilnym, prawie pracy i sporach sądowych. Reprezentuje klientów w procesach, arbitrażu i mediacji przed sądami, trybunałami i organami administracji. W latach 2015-2017 był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S.A., zaś w latach 2013-2015 był przewodniczącym rady nadzorczej Inkubatora Technologicznego sp. z o.o. w Stalowej Woli.

W 2004 roku otrzymał tytuł magistra prawa na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Ukończył także w 2018 roku studia z zarządzania (MBA) w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration. W latach 2002 – 2005 uczęszczał i ukończył Szkołę Prawa Amerykańskiego przy Centrum Prawa Amerykańskiego (wspólna inicjatywa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Chicago-Kent College of Law, IL, USA).

W latach 2002–2004 pracował w kancelarii adwokackiej Przeciechowski, Sokołowski i Przeciechowski. Na przełomie lat 2004/2005 odbywał półroczny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli/Strasbourgu (przygotowywanie raportów, analiz, opinii i monitorowanie prac Komisji Handlu Międzynarodowego i Komisji Rozwoju). Od lutego 2005 roku do 2010 roku, podczas aplikacji adwokackiej w Izbie Adwokackiej w Lublinie pracował jako aplikant adwokacki dla Sokołowski i Partnerzy Adwokaci Radcy Prawni sp. p. W maju 2010 roku zdał egzamin adwokacki i został wpisany na listę adwokatów Izby Lubelskiej. W latach 2005 – 2006 pracował także jako asystent w Center for Advancing Legal Skills na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (we współpracy z Temple University – James E. Beasley School of Law, PA, USA), kooperującym z kancelariami prawnymi z Polski i Stanów Zjednoczonych, realizującym studia podyplomowe i szkolenia dla prawników korporacyjnych.

Główne obszary praktyki obejmują prawo cywilne (kontrakty), prawo handlowe i gospodarcze, prawo pracy, prawo nieruchomości, prawo upadłościowe i naprawcze, prawo karne gospodarcze, zamówienia publiczne i prawo administracyjne.

Znajomość języków obcych: angielski – biegły w mowie i piśmie (również język prawniczy, w szczególności, dzięki ukończeniu Centrum Prawa Amerykańskiego, stażu w Parlamencie Europejskim, pracy w Center for Advancing Legal Skills); niemiecki – poziom średni; niderlandzki (flamandzki) – podstawowy (stypendium na Uniwersytecie w Gandawie).

Adwokatem Iwoną Długoszewską-Kruk